Punnid kehal 04.08.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere !
Mõni aeg tagasi avastasin kehale tekkimas vistrikulaadseid punne. Neid leidub nii jalgadel, kätel, seljal kui ka istmiku piirkonnas. Tundub, et nendest jäävad järgi ka punased laigud. Ma ei tea, kas tegemist on allergiaga või on see mõne nahahaiguse sümptom. Olen küll viimasel ajal tarbinud rohkem piima- ja jahutooteid, kuigi neid hästi ei talu, siis varemalt pole sellise nn "lööbega" kokku puutunud. Loodetavasti oskate mind aidata. Ette tänades !

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Väga raske on öelda kirjelduse järgi, millega on tegu. Vistrikulaadsed punnid võivad tekkida mitmel põhjusel. Esiteks kuumade ilmadega võib tekkida karvanääpsupõletik, mis võib anda vistrikke. Teiseks putukahammustused võivad anda väiksesõlmelist nõgestõbe, kus sõlmekesi tekib ka mujale kui ainult putukahammustuse kohale. Kolmandaks võib olla tegemist aknega. Täielikult ei saa välistada ka allergiat, kuna olete tarbinud toiduaineid, mida hästi ei talu. Kui kaebused lähiajal ei taandu, on siiski soovitav arstile näitama minna.
Lugupidamisega,
Kristi Abram