Väikesed punnid alakehal 21.09.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 25 aastane noormees. Mul selline mure, et umbes 2-3 kuud tagasi tekkisid mul kõhule väikesed, muust nahast punasemad aga keskelt heledamad punnid. Kui katki pigistada siis tuleb mingi küünemusta jagu valget ollust välja ja natukene verd, ehk siis midagi vistrikute moodi (kuigi neid pole mul varem kusagil esinenud)? Enamus neist paikneb vöökoha ja peenise vahelisel alal, aga tänaseks on mõned pisikesed roninud ka naba kõrgusele ja paar-kolm tükki on peenisel. Suurus on suurematel, mis paiknevad vöökohast 3-4 cm allpool, nii 5 mm, teised on väiksemad. Ei nad sügele ega midagi, aga lihtsalt on inetu vaadata ja nad ei meeldi mulle. Mis teha, et neist lahti saada või on loota, et lähevad ise ära mingi aja jooksul?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Tegemist on suure tõenäosusega molluskitega, mis on viirushaigus. Molluskeid võib ravida kahte moodi: kas sisu välja pigistada ja 5% joodiga koht tupsutada või külmutada vedela lämmastikuga. Selleks tuleb Teil vastuvõtule tulla.