Lööve nahal ja sügelemine 12.08.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure. Käisime abikaasaga Kabli rannas pühapäeval, s.o 08.08.2004 a. Olime 3 tundi. Abikaasa oli esimest korda rannas päikest võtmas, me ei olnud rannal pikali, vaid käisime ringi ja ka suplemas. Õhtul oli tema selg ja kõht punane. Punane jume ei ole kadunud. Esimesed 2 päeva nahk ei sügelenud, kolmandal päeval hakkas sügelema ja eile, s.o 11.08.2004 a õhtuks olid rinnal ja kõhul nahapunnid. Sügelus jätkub. Punetus kõhul ja seljal on vähenenud.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kõne alla võiks tulla kolm põhjust. Esiteks lööve vetikatest. Sellisel juhul tuleb see rohkem kõne alla, kui veekogu põhi on olnud rohune. Teine põhjus võiks olla lööve päikesele, mis on vähe tõenäoline, sest tavaliselt päikeselööve tekib juba koos esimese päikesega. Suve lõpupoole saab enamik päikeseallergiaga inimestest juba rahulikumalt päikese käes viibida. Kolmandaks põhjuseks võivad olla tavalised heintaimed, kui nendel lamada niiske kehaga ning päevitada. Olgu põhjus milline tahes, ravi vajaks Teie abikaasa ikka. Lööve võib muidugi pikapeale ka ise taanduda, kuid pole mõtet sügeluse käes piinelda. Soovitan nahahaiguste arsti vastuvõtule pöörduda.