Lihtsalt küsimus 26.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 30-aastane mees. U. 5 aastat tagasi põdesin herpest(munanditel olid villid ja hiljem koorikud). Mingit spets herpese ravi ma ei saanud ja silmaganähtav probleem kadus munanditelt ise. Arvasin, et probleem kadus sellega üldse. Pärast seda aga jäi munanditesse pakitsus mis kestab tänaseni, erinevate vaevusintervallidega(algusaastatel vähem, nüüd rohkem). Olen teinud põletikuteste spermast ja muid analüüse-kõik on ok! Uroloogid on mul nn.eesnäärme põletiku, munandimanuse põletiku või milegi sarnase kaebuste diagnoosiga peotäite kaupa antibiootikume sisse söötnud-kasu pole olnud, kahju ilmselt ainult mu mikrofloorale. Ei ma usu, et sellele pasale enam lõpp tuleb-kuhugi ei oska pöörduda. On ju ebanormaalne kui kubemes midagi koguaeg pakitseb ja mõlemad munandid on õrnalt puudutades väga valusad, aeg-ajalt nagu lihased ka valutavad, palavikku pole aga kunagi olnud. Halb enesetunne segab töötegemist ja muude mehekohustuste tegemist. Vahepeal on kuu-paari jooksul nädal-kaks normaalne olla(igatsen neid kordi) ja siis hakkab kõik otsast peale. Olen lugenud, et herpese puhul peavad villid olema, ära minama ja uuesti korduma. Minul olid villid, esimene ja viimane kord, seesama 5-aastat tagasi. Rohkem ei ole mul mingeid ville olnud. Ainuke nn.lööve-punnide moodi asjad on mul olnud nn"vaevusajal", harvadel kordadel, need on tekkinud reite sisekülgede ümbruses. Lööve näeb välja: sellised punakad-roosakad, väiksemad-suuremad laigud, milledest mõned läksid hiljem põletikuliseks- valusateks mädapunnideks(mitte villide moodi, nagu mina villidest aru olen saanud). Minu küsimus Teile oleks, mille võimalikuga võib tegemist olla? Kas äkki herpesega, kuigi vaevalt, olen lugenud herpese sümptomite kohta villidest jms.? Vastake Teie arvamus asja kohta? Äkki saab võimalusel vastata pikemalt, mitte nt."ilma Teid nägemata ei saa diagnoosi panna" jne.

Lugupidamisega
30-aastane piinlev mees

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

On võimalus, et tegu on postherpeetilise neuralgiaga. Herpeetiline lööve ei pruugi kaugeltki mitte alati kulgeda klassikaliselt - see on valulike grupeerunud villikestena- vaid väga erinava kliinilise pildiga. Diagnoosi kinnitamiseks või välja lülitamiseks tuleks teha vastad uuringud. Seega - Te olete minu varasematest vastustest teinud absoluutselt õige järelduse - ilma haiguskollet nägemata ja uuringuid tegemata tõepoolest mingit diagnoosi panna ei saa!!!