sügelus, muutunud voolus; punased laigud 26.06.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, viimasel ajal olen täheldanud tupe piirkonnas väga häirivat sügelust ja eritis tupest on muutunud rohkemaks ning muutnud värvi.. kollakas-roheliseks/kohupiimasarnaseks, vahepeal oli ka pisut nagu põletikuline, aga ma arvasin et se läheb mööda ja ei pöördunud arsti juurde.. Käisin eelmine aasta Tartus arsti juures ja siis sain mingeid ravimeid tupeseene vastu.. arvasin siiani et see on sama asi, mis pole välja ravitud, aga siis polnud selliseid sümptomeid.. Kas tegu on mingi suguhaigusega? Kas see levib mu partnerile?
Teine küsimus on selline, et talvel oli mul teadmata põhjustel tugev allergia/lööve.. üle keha ilmusid punased laigud, see algas kätest ja jalgadest. Ma ei saanudki teada mis seda põhjustas, kuna varem mul polnud sellist asja olnud. Võtsin ravimeid ja see kadus. Lähiajal on mul aga kintsudele kaks korda tekkinud ka punased laigud, aga ma ei tea millest. Kas see võib olla mingi allergia või mis seda põhjustada võiks? Kas selle vastu peaks mingi testi tegema ja kus seda teha saab?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

1. Tõenäoliselt on ka seekord tegu tupeseenega, mis on kord juba niisugune haigus, mis kipub korduma. Tupeseen võib, aga ei pruugi levida partnerile.
2.Et kommenteerida punaste laikude esinemist Teie säärtel ja öelda, kas tegu on allergiaga või mitte, tuleks neid eelkõige ikkagi näha.
Nahahaigusi on sadu ja nende diagnoosimine kirjelduse järgi pole võimalik.