Doxy-m 12.06.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Mulle määrati raviks Doxy-M tabletid 15 päevaks. Nüüd ravi viimastel päevadel ole käte peale tekkinud punased laigud mis lausa õhkavad kuumust kas tegu on põletusega kuna selle ravimi ajal ei tohi ju päikest võtta .

Kas nende peale võib määrida Pantenol salvi?

Kas paar päeva peale ravi võttu võib päikest võtta

Ette tänades

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kas lööve on ainult labakätel või on vähemal määral ka kehal? Kas tegu on väikeste punaste laigukestega või ühtlase punetusega? Teades üksikasju, saab alles arutleda diagnoosi üle. Kõige kindlam oleks end siiski arstile näidata.