Raske tunne, hingeldamine, higistamine 25.03.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 50- aastane meesterahvas. Olen 35 aastat oma elust suitsetanud ja suitsetan siiani. 30 aastat olin ka alkoholi sõltuvuses, kuid nüüd olen karsklane viimased 5 aastat.
Vahel tunnen rindkeres valu ja mõnikord tekivad tugevad köhahood. Esinevad ka jalgades krambid.
Olen ülekaalus, suure kõhuga.
Tööna tegelen ehitamisega.

23.03.2023 toimunud juhtumist:
Pöördungi sel põhjusel nüüd siia, et aru saada, mis toimus.
Tegin õues aiatöid ning vedasin oksi. Mul hakkas mingi hetk raske ja tunne läks aina raskemaks. Tulin tuppa see peale tuppa. Vererõhk tõusis ja hakkasin intensiivselt hingama, nii et ikka kuulda on teise tuppa. Hakkasin higistama.
Mis sümptom see selline on? Mida ette võtta?
Olen murelik.

Vastust oodates

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pöörduge oma perearsti vastuvõtule! Kopsu ja südamehaiguste riskitegureid teil mitmeid.