ei tõuse 20.04.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Mul on mure,et mul ei tõusnud. Kui olin tüdrukuga juba voodis paljalt asja kallale asudes ,ja väikemees ei reageerind. Kuigi oli algus kõik hästi,nii on juhtunud juba 3 korda. Mida peaks ette võtma? Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvatakse, et kuni 20% poistest/meestest on kogenud sama probleemi. Põhjuseks on tavaliselt keskmisest tundlikum närvikava, mistõttu kogunev pinge surub maha erektsiooni kontrollivad närvikeskused.

Mida teha. Kahjuks pole olemas üheseid juhiseid. Parima tulemuse annab nö. seksuaalne kohanemine. Esmalt soovitan loobuda iga hinna eest vahekorda astumisest, jääda algul nö. eelmängu tasandile. Õppida tundma teineteise keha ja soove. Vahekorra peale võiks mõelda, kui kehaline kontakt enam krampi ei tekita.

Nüannsides saab nõu anda siiski vaid otsekontaktis olles.

Edu soovises

Margus Punab