Vasakus munandis põletav valu kohati 21.07.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Siuke mure, et vasakusse munandi piirkonda lööb kohati siuke põletav valu sisse korraks, iga natukese aja tagant.
Millega võib tegu olla ja kas peaks pöörduma arsti poole või saab koduste vahenditega asja parandada?
Asun hetkel Rootsis ja jõuan Eesti alles kuu aja pärast

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandi piirkonna valude taga on enamasti kaks suuremat teemaderingi:
1. Põletikud sugutraktis
2. Vaagna valusündroom
Käsitluse aluseks on põletiku välistamine.
Rootsis nii lühikese ajaga spetsialisti vastuvõtule kindlasti ei jõua. Esmaabiks soovitan ibuprofeeni ravikuuri, esialgu 5 päeva, kaks korda päevas. Õige doosi saab kehaehituse alusel soovitada apteeker.
Kui kodus olete, soovitan vastuvõtule tulla.