Pärmseen 06.09.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen kunagi juba teie juures selle murega käinud. Nimelt kahtlustan, et pärmseen on jälle eesnaha all vohama läinud. Üle öö tekib õrn katukiht mis näpuga üle tõmmates kipub rulluma valgeks olluseks. Te eelmine kord kirjutasite mulle Sibicorti, mis ka aitas hästi. Kas ehk oleks võimalik uuesti seda kreemi mulle välja kirjutada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt ajate arste segamini. Sibicort ei kuulu minu arsenali. Teine teema on see, et siit portaalist pole võimalik retsepte välja kirjutada. Kui olete Ülikooli meestekliiniku patsient, siis sealse sekretariaadiga suheldes on (sõltuvalt arsti otsusest ja soovitud ravimist) kordusretsepti ilma füüsilise visiidita tegemine võimalik.
Eesnaha põletik, eriti seenepõletik on mehele enamasti sugulisel teele leviv haigus (mitte suguhaigus!) ja probleemi pikaajaline lahendus on sageli partneri poolne.
Kui probleemid korduvad, tasuks vastuvõtule tulla ja selleks, et kohe ka uuringuid teha saaks, tasuks kaasa võtta hommikune esmasjoa uriin ja enne visiiti peenist 24 tundi mitte pesta.