Bakteriaalne eesnäärme põletik 28.05.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Olen 23a noormees, mure on sellega, et põen nüüd umbes 4-5a juba bakteriaalset eesnäärme põletikku, olen korduvalt käinud Tartu NNK arsti juures, on tehtud erinevaid teste nii spermast kui ka sekreedist, samuti on erinevaid ravimeid välja kirjutatud, aga tolku ei midagi.

On ka tehtud erinevad suguhaiguste teiste, ei midagi.
Kunagi leiti mingi ureaplasma ja hpv18, kuid ei muud.
Nimelt sperma analüüsist ei leia, mis bakteriga on tegu, kuid põletike näit on seal paari miljoni juures tavaliselt ja on ka kuni 7-8milj olnud.
On siin erinevate antibiootikumidega ravitud, aga kuna väidetavalt bakterit ei leia, siis on suht puusalt tulistamine.
Söön juba aastaid reliflexi ja alfuzosiini, aga mis elu see on?
Olen erinevaid alternatiivmeditsiini variante ka ise rakendanud, eesnäärme masaazi, sauna, raviteid, kasekäsna, istevanne, tervislikku toitumist, jumal teab mida veel. Ka praegu teen neid kõiki vahelduva eduga, kuid mingit tulemust ei ole. Olen ka mõelnud veganiks hakata või toortoitumist proovida, kuna igasugused lihatooted ja happelised toidud joogid pidid asja hullemaks tegema.

Olen juba arsti kabineti uksetaha kraavi sisse tallunud, mõte on otsas, arstil on ka. Tema mind sisuliselt aidata ei oska, juba paar aastat kirjutab ühte sama retsepti välja mis midagi ei muuda ja ongi kogu muusika.

Vahest käivad eesnäärmest läbi teravad torked, mitte tihti kuid vahepeal. Samuti on igapäevaselt selline pakitsev tunne eesnäärmes, nagu tuim valu.
Mul on ka vasaku munandi veenilaiend, mida on opereeritud, kuid mille operatsioon tulemust ei andnud, kuna tekkis paari päeva pärast tagasi. Kirurg ütles sellepeale, et see on üks operatsiooni tüsistusi, ning et siin väga midagi teha ei olegi, kuna me võime kolm korda ka opereerida ja ikka võib tagasi tulla.
Minu raviarst arvas, et ehk see munandi veenilaiend võib eesnäärme põletikule kaasa mängida, sai peale operatsiooni uued testid tehtud, ei midagi, isegi suurem oli põletike näitajate arv kui enne oppi.

Kardan, et kui probleemile lahendust ei leia, st õiget ravi siis tulevikus võib tekkida eesnäärme vähk või jumal teab mis.
Vanus on ka selline, et tahaks juba pere looma hakata aga ei julge ilma kummita seksida. Riist iseenesest seisab hästi ja ejakulatsiooniga probleeme ei ole, ei ole valulik ejakulatsioon, ei verd ei muud. Samuti pidid ka spermatosoidide näitajad ok olema.

Ainuke asi, et vasakul puusapiirkonnas, reie ja kubeme vahel on nagu naha all mingi muna, samas kohas kus on reie arter, ise arvan, et suurenenud lümfisõlm sellest aastatepikkusest põletikust. Arst ei oska öelda mis see on, olen käinud ka sellega ultrahelis, laiutatakse käsi. Samuti on tunda kalalaadset lõhna sugutist peale ejakulatsiooni või eelsperma ajal, mis üldiselt muutub tugevamaks kui põletike näitajate arv on suurem.

Tänu sellele aastatepikkusele ajuvabale haigusele on ka mul ka sügav depressioon tekkinud, kuna mõistus on otsas ja olukord tundub lahendamatu ning elukvaliteet on tänu haigusele alla käinud.
Mida edasi teha?

Ausaltöeldes ei oska enam midagi peale hakata ja olen omadega ummikusse jooksnud, olen juba vist kõiki olemasolevaid variante proovinud.
Mida üleüldse edasi teha või kust abi otsida?
Kas leidub välismaal paremaid laboreid või ravi võimalusi?

Loodan Teilt põhjalikumat vastust minu probleemile, kui et suhelda oma raviarstiga, kuna oleme temaga sellel teemal pikalt rääkinud ja see vestlus ei vii kuhugi, on ka näha, et arst on ise sellest casest väsinud, kuna tulemusi pole.
Ma ise siiski üritan seda pidi mõelda, et lahendamatuid ülessandeid ei ole olemas ning igale haigusele on ravi olemas, tuleb see õige tehe lihtsalt üles leida, kuid Eestist ma ilmselt abi ei saa kuna siinsed laborid ei suuda bakterit tuvastada ja nende alfablokaatorite ja põletikealandajate pugimine ei aita ka mu probleemi lahendada, kui siis mõnevõrra leevendada.

Mõtlesingi, et kirjutan Teile, kuna olete Eestis üks mainekamaid meestearste, ehk oskate mõistlikku nõu anda.
Kiri sai nüüd natuke pikk aga sai vähemalt kõik oluline kirja.

Ettetänades,

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei - pikalt siin juttu veeretada ei ole mõtet. Seda saab teha siis kui kõik uuringutulemused on ees ja läbi töötatud. Esimene asi - kui raviprotsess ei õnnestu teatud aja jooksul (mina sean endale prostatiidi puhul enamasti 6 kuise piiri), siis tuleb võtta teise arsti arvamus. Ravile allumatuid juhte on üliharva. Küsimus on ravivalikutes, ravi intensiivsuses ja eelkõige selles, kas mees saab aru kus on tema probleemide põhjused ja suudab selles valguses oma eluviisi korrigeerida.
Antud juhul on kriitilise tähtusega korrektsed uuringud: eesnäärme ultraheli, kusevoolu kiirus, esmaskusi, keskjoakusi ja eesnäärme massaaži järgsed kuseanalüüsid. Kui tõesti bakterid ülehulgas, siis vastavalt ka külvid mikroobidele.