Valus punane laik peenisel 02.02.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Peenise ots hakkas mõni päev tagasi valu tegema. Algul polnud midagi näha aga nüüd on. Iseenesest pole paremaks läinud, pigem läheb hullemaks. Mis see olla võib? Mida teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Põletik!
Esmalt tuleks peenis korralikult puhtaks pesta.
Soovitavalt kaks korda päevas. Üks kord kasutada ka leebet (näiteks laste) seepi ja teine kord lihtsalt sooja vett.
Kui tekkis peale seksi, siis tasub partner kontrolli saata - enamasti on eesnahapõletik seotud partneri tupe keskkonna häirega. Lahenduseni preservatiivi kasutada.
Kui tekkis peale preservatiiviga seksi, siis tuleb vaadata, mis preservatiivi kasutasite ja seda vältida. Vältida tasuks üldiselt rohkete lisainetega rikastatud kondoome.
Kui korraliku hügieeniga paari päevaga üle ei lähe või kordub, siis peaks meestearsti külastama. Võite alustada lahendamist ka perearsti juurest.