Sugutipea ning eesnaha liitekoht on hallikaks värvunud. See peaks olema roosa. 03.08.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Sugutipea alusküljel, kus paikneb eesnaha liitekoht, on kaotanud roosaka värvuse, ning muutunud hallikaks. Iseenesest see värv ei segakski, aga nimelt aeg-ajalt kord kuus muutub see liitekoht valulikumaks, ärritavaks, eriti on see aru saada siis kui üritada eesnahka üle peenisepea lükata või peale urineerimist peenist raputades. Päev-kaks möödub ja siis ei saa jälle midagi aru, et miskit valesti oleks, aga värvus püsib kogu aeg stabiilne.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on ühe suhteliselt kehva haigusega - krooniline sklerootiline eesnahapõletik. Teil suhteliselt suure mahamuutusega. Enamasti saab muutuse kreemiraviga välja ravida, vahel vaja siiski ka kirurgilist sekkumist. Tulge vastuvõtule!