pärasoole ees on punn,mis on tumedat tooni, hädal käijes ei tunne midagi aga kui pühkida siis on tunda õrna valu 13.07.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

pärasoole ees on punn,mis on tumedat tooni, hädal käijes ei tunne midagi aga kui pühkida siis on tunda õrna valu.
mida peaksin tegema selle juhtumi korral ? mul ühel tuttaval oli sama probleem tema ütluses ja tema soovitas Scheriproct määrida selle punni peale .

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist üsna tüüpilise pärasoole veenilaindiga. Haigusega on elu jooksul kokku puutunud suurem osa inimestest. Kui punn ei taandu, siis tuleks pöörduda oma perearsti poole, kes vajadusel suunab kirurgile. Enamikel juhtudele probleem taandub, ravimitega veidi kiiremini. Soovitatud ravim on hää küll. Jälgige infolehel soovitatud ravikuuri.