Mükoplasmoos 28.09.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lp dr Punab.

Selline mure: eksnaisel avastas arst mükoplasmoosi. Ravi määrati mõlemale (antibiootikumid), kuigi mul sümptomeid ei olnud ega ole ka praegu mingeid kaebusi. Nüüd on ravikuur möödas. Mul on paar küsimust:
1) Soovin olla kindel, et ravi aitas ning olen terve. Kas selleks on vajalik minna proovi andma (mis aja jooksul proovi saab anda ja kaua võtab aega vastuse saamine)?
2) Kas on võimalik, et see bakter ei ole ka peale antibiootikumi kuuri organismist hävinud ja mida see omakorda kaasa toob - kas peaks elu lõpuni kondoomi kasutama?? Kui nakkav see võib olla uuele partnerile? Tänan!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esiteks ei täpsusta te mis tüüpi mükoplasmoosiga on tegemist. Seetõttu riskidest kõneleda ei saa. Kui test on jäänud positiivseks, siis tasuks niiehknaa meestearstiga nõu pidada.

Kontrolltest tuleks teha umbes 20 päeva peale ravikuuri lõppu.
Kuidas testi anda ja kui kiiresti vastused saab sõltub ikkagi konkreetsest kliinikust.
TÜ meestekliinikus saab testi teha hommikusest uriinist ja vastuse saab paari päevaga. Täpsem info juba e-maili teel: meestekliinik@kliinikum.ee