Muhk peenise otsa peal 29.08.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, dokto.
Olen 24-aastane noormees ning suhteliselt hiljuti (märkasin esmakordselt 2 nädalat tagasi) tekkis minul kahtlane muhk peenise pea külje peal. See muhk on mõõtmetelt väike, kuid kõva. Muhk ei põhjusta praegu veel valu, kuid kui katsun seda, siis kaasneb sellega ebamugav tunne.
Miks ma seda küsin, ma väga sooviksin vastuvõtule tulla, aga kahjuks pean töötama veel novembrini välismaal ja sooviksin teilt nõu küsida, kas minu probleemi taga võib olla midagi tõsist ning peaksin võimalikult kiiresti kontrolli tulema või annab sellega novembrini oodata?
Lisaksin veel, et minul on ka tegemist eesnaha kitsenemisega, mille ümberlõikamiseks olen pöördunud ka Meestekliiniku arstide poole. Mulle määrati kõigepealt suguhaiguste test (pulgaga peenise otsast), mille tulemus oli negatiivne. Edasi lõikuseni ei jõudnudki, kuna pidin töö asjus lahkuma välismaale.
Varem pole samuti suguhaigusi esinenud, ei ole olnud suguühtes võõraste partneritega, samuti ei ole peenist kuidagimoodi vigastanud.

Oleksin teile abi eest väga tänulik!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma läbivaatuseta tarka nõu anda on raske. Kui oleks variant, siis aitaks kasvõi foto lisamisest. Kuna on tegemist ka kroonilise nahahaigusega, siis kõige tõenäolisem on ikkagi selle haiguse avaldumine peenisel. Kui juhusuhteid pole olnud, siis vast väga suurt kiiret arsti juurde tormamiseks ei ole. Selles piirkonnas ja selles vanuses on vähi tõenäosus väga-väga väike.