Kui tahaks veel järetulijaid soetada. 09.01.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Tunnen huvi sellise teema vastu, nagu on meesterahvaste puhul tarbitava alkoholi mõju järeltuleva põlvkonna tervisele.
Olen 38-aastane, peres on 12 ja 16 aastased pojad ning oleme võtnud abikaasaga nõuks veel üks pesamuna perre juurde saada. Ei saaks öelda, et olen erilline sinasõber napsuga, kuid tänapäevast stressirikast tööd arvestades nädalas korra-kaks ikka olen viimaste aastate jooksul ''mõistust teritanud´´. Mis Te arvate, kui peaks olema see ajavahemik enne järeltulija eostamist, kui ei tohiks napsuklaasi poole vaadatagi? Abikaasaga suhtlen ma loomulikult aktiivselt pidevalt (kord paar nädalas ikka), kuid alati kasutame rasestumisvastaseid vahendeid.

Lugupidamisega,
M

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mõõdukas alkoholitarbimine ei tohiks laste `kvaliteedile´ halvasti mõjuda. Mõõdukaks loetakse kuni 7 driki nädalas. Negatiivselt kipuvad mõjuma ka korraga ja tsüklitena tarbitavad suuremad alkoholikogused. Spermide küpsemine võtab aega 80-90 päeva.
Edu soovides
Margus Punab