haigus või eripära? 11.11.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lugesin ühest välismaisest ajakirjast "banaanikujulisest" peenisest. Nüüd

olen oma partneril seda täheldanud, aga juttu sellest pole teinud. Mis see

on ja kas seda on vaja ravida? Kas see on üldse tähelepanu väärt.

PS partner on 30 aastane.

A.(20)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Nagu ei ole kahte ühesugust meest, ei leia te suure tõenäosusega ka kahte ühesugust peenist. Paljudel meestel pole peenis pulksirge vaid mõõdukalt mingis suunas (tavaliselt ülespoole) kõver. Ravida oleks vaja selliseid peenise kõverdumiseid, mis häirivad seksuaalelu. Kui teil pole oma partneriga probleeme, ei soovitaks ma seda mehe psüühika jaoks üsna tundliku teemat ka tõstatada.

Edu soovides

Margus Punab