valged sõlmjad täpid munandikotil 27.04.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Nad on olnud seal kogu aja,kuid viimasel viiel aastal on mõni neist suurenema hakanud. Sõrmede vahel pigistades on nad täiesti valutud,valkjad,tihedad-suurim on aga paisunud peaaegu väikese oa suuruseks.Olen viiekümne aastane.Millega tegemist ja kas nad vajavad ravi?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on tegemist juhade umbumisest tingitud rasunäärmete suurenemisega.

Kui need munakesed teile füüsilist ega psühholoogilist häda ei tee, siis ei vaja nad ilmselt ka ravi. Siiski soovitaksin ennast meestearstile näitama tulla.

Edu soovides

Margus Punab