pikk pidamine 14.04.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

eis oska öelda, kas seda võiks üldse häire alla liigitada aga minu abikaasal (abielus 10a,vanust alla 30) on alati võtnud kaua aega et seemnepurskeni jõuda(taval.ca5-10min). Seksi alguses oleme küll mõlemad huvitatud, aga kui mina olen juba jõudnud küllastuda siis on tema alles poolel teel ning akti lõpuleviimine mõjub mulle rutiinse "tööna". Kui aga alustada varem teistviisi erutamisega ja alles mingist momendist otseselt vaginaalsesse vahekorda alustada, siis mõjub see talle ikka nagu alustaks algusest. Kas on üldse mingite kavalate vahenditega võimalik seda protsessi kiirendada? Probleem ei tulene üldse temapoolsest vähesest huvitatusest. Kas võib mingit rolli mängida tema liigne kehakaal (vähemalt 40kg liiast+vähene füüsiline koormus)?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seemnepurske kiirus on vägagi individuaalne - alates mõnest sekundist ja teises otsas jõuab tunnini. Üldjuhul on tegemist närvitüübi eripäraga, mis vahelesegamistele on üsna raskesti alluv. Põhjuseks võib olla ka mehe püüe oma seemnepurset maksimaalselt edasi lükata. Esmalt soovitan mehega probleemist avameelselt rääkida - ehk on ta teie soovidest lihtsalt valseti aru saanud.

Teie poolt võib kirjeldatud juhul lisapõhjuseks olla ülekaalust tingitud hormonaalne tasakaalu nihe. Ülekaalulistel meestel langeb tavaliselt meesuguhormoon testosterooni hulk ja suureneb naissuguhormoon östadiooli tase organismis. Mõnel juhul võib see põhjustada peenise tundlikuse langust.

Edu soovides

Margus Punab