“Punnid” peenis 03.05.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mure on järgmine. Nimelt on peenisele tekkinud punnid, mis meenutavad soolatüükaid. Kõigepealt oli 1tk eesnaha peal (peenise “lõpus”), hiljem tekkis kõrvale teine. Hiljuti on aga tekkinud juurde 2tk peenise “algusesse”, mida ise seostan peenise raseerimisel tekkinud sisselöigetega, kuid kindel ei ole. Nii et kokku 4 punni ning kuna üks hakkas eelmisel nädalal veidi veritsema, hakkasin muretsema.

Olen abielus ja aktiivset suguelu elanud vaid abikaasaga. Millest vöivad sellised punnid tekkinud olla? Milline on ravi, kas abikaasa peab ka end kontrollima laskma?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks on foto fookus teie kõhul, mitte peenisel.
Kirjelduse ja fotol nähtava kuju alusel kahtlustan, et tegu võib olla HPV viirusest tingitud kondüloomidega.
Seos raseerimisega on võimalik, sest mikrotraumad vähendavad kaitsevõimet.
Soovitan pöörduda meestearsti vastuvõtule.
Esmalt tuleb selgeks saada, millega siiski täpselt tegu on.
Kui HPVga, siis on tõhusad ravimid kenasti olemas, aga siiski vaid arsti retseptiga.
Kui partneril haigusnähte ei ole, siis oleks mõistlik ära oodata teie uuringute tulemus. Kui tegu on HPVga, siis on kindlasti vajalik ka tema kontroll.