Meestearstile- marrastus/punetus eenaha all 05.04.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mure peale eilset vahekorda on tekkinud selline punetus ja marrastus eesnaha alla,
Kasutasin kondoomi aga kas see voib olla tingitud näiteks hõõrdumisest või on see mõni muu probleem

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui kondoom oli püsivalt peal, siis on ilmselt tegu kondoomi ärritusega. Ärritada võib peenist nii kondoomi enda materjal, enam on seda kirjeldatud latekpreservatiividega, aga sagedamini on kurja juureks preservatiivile lisatud keemised ained. Üldised soovitused:
1. tuleb leida endale sobiv kondoom ja selle juurde jääda,
2. kasutada võimalusel võimalikult väheste lisaainetega kondoome.
Kui siiski miski osa seksist (oraalne, vaginaalne või anaalne) toimus ilma kaitsevahendita, siis tasuks ennast kontrollida suguhaiguste ja laiemalt kusetrakti põletiku suhtes.
Kui põletik paari päevaga ei taandu, ka siis tasuks meestearsti vastuvõtule tulla. Sel juhul soovitavalt enne 24 tundi peenist mitte pesta ja kaasa võtta ka esmasjoa uriin!