Munandi manuse põletik 11.02.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Paar kuud tagasi avastasin vasakult munandilt sellise väikese tüki. Käisin uroloogi vastuvõtul kus sain vastuseks et on munandi manuse põletik. Antibiootikumi kuur 10 päeva. Valu ja selline ebamugavustunne kadus peale seda aga see tükk on endiselt alles ja nüüd on tunda et sinna kõrvale hakkab tekkima teine tükk! Kas peaks uuesti tegema läbi antibiootikumi kuuri või külastama uuesti meestearsti?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

"Tükid" munandimanuses on üldjuhul tsüstjad laineid. Neid esineb miskis suuruses pea kõigil meestel. Kui on märgatavad ja tekib juurde, tuleks selle muutuse põhjused leida. Mõnikord võib põhjus olla hoopis eesnäärme tasemel.
Mina ilma põletiku/mikroobide uuringuteta pimesi antibiootikumravi kellelige ei soovita.
Soovitan külastada kogenud meestearsti. Põhjuste selgitamiseks oleks mõistlik läbivaatusele lisada ka ultraheliuurin(ud), esmasjoa uriini analüüs ja vajadusel ka sperma analüüsi.
Veelkod - millegi pimesi ravimine on küsitav tegevus. Põhjustega tuleks tegeleda.