Lööve/punetus peenisel 05.01.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Probleemiks on punetus/punased laigud peenise peal. Punane rant on ka eesnahal, samas kohas kus näha laike. Laigud peenise peal ja eesnahal on mõlemal pool. Laigud avalduvad paari-kolme nädala tagant ja kestavad umbes kaks päeva: õhtul tekivad ja ülejärgmise päeva hommikuks on kadunud. Punane ala eesnahal sügeleb õrnalt aegajalt, enamuse ajast ei ole tunda mingit ebamugavust. Punnid need ei ole, ei ulatu nahast kõrgemale. Seksuaalpartnereid on üks ja temal probleeme ei esine.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ühes kohas ütlete, et partneril probleeme pole ja teises, et tal raviti hiljuti seenpõletikku!
Eesnahapõletikul on kolm tüüpilist põhjust. Kõige sagedasemaks neist on partneri tupepõletikud/tupekeskkonna tasakaalunihe. Teiseks - mehe sisemised põletikud - eesnäärmes-seemnepõiekestes. Kolmandaks - piirkonna hügieen laiemalt. Kui meestearstina alustasin, siis mehed oma peenist eriti ei pesnud. Täna on vastupidine probleem- pestakse liiga palju ja liiga tugevate ainetega ja sellega nõrgestatakse piirkonna loomulikku mikrofloorat. Võib lisada ka neljanda - seksuaalpraktikad, näiteks kaitseta anaalseks. Kõige targem oleks vastuvõtule tulla, kui nähud on olemas. Soovitavalt nii, et enne visiiti 24 tundi peenist ei pese. siis saab vajadusel ka kohe mikroobide külvi võtta. hommikune esmasjoa uriin kaasa! Kui kestab lühikest aega, siis enamasti saan/saame ühe mehe ikka vastuvõtu nimekirja vahele panna.