Punane/kuiv nahk jala sisereiel 07.12.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Millest võib tuleneda selline punane ja kuiv nahk sisereiel, hargivahe piirkonna lähedal? (Pildilt näha) Suhteliselt suur lätakas tundub ka. Ning vahepeal ta sügeleb ka, kuid seda siiski suhteliselt harva. Tekkis see üleöö mingiaeg ja ei kujuta ette ka, mis asi see olla vöiks. Kas peaksin pöörduma nahaarsti poole või kuidas?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegu on tüüpilise reievoldi põletikuga.
Enamasti on käivitavateks teguriks hõõrdumine. Sageli on see seotud spordi ja spordiriietega. Hõõrumisest tekivad traumad, kus mikroobid-seened endale mõnusa pesa leiavad. Kui on palju higistamist ja hügieeniga keeruline, on uuselanikud veelgi edukamad ja põletik seega ägedam ja kiirema levikuga.
Kui tahate probleemi lahenda, tuleks tõesti arsti vastuvõtule tulla.
Ravi olemas, aga retseptiga.