Põie probleem. 13.11.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Põis ei tühjene korralikult ja survet ka pole. Pole täheldatud eesnäärme suurenemist ega põletikku. muidu on tervis korras ja teen regulaarselt sporti. Öösiti ka eriti vetsus ei käi. Kas probleemile on muud lahendust või ainult tabletid. Loodan abile sest tilgutamine on ikka väga tüütu ja tablette ei tahaks ka kogu aeg süüa.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Madala kusesurve ja raskendatud põietühjenemise põhjused jagunevad laias laastus kolmeks: 1. Probleemid kusitis; 2. Probleemid eesnäärme tasandil; 3. Probleemid põie tasandil.
Selleks, et pakkuda miskit optimaalset ravi, peab teadma mis tasandi probleemiga on antud juhul tegu. Seega esimene mida vaja teha on kusevoolu kiiruse ja jääkuriini mõõtmine. Nende uuringute alusel saab selgeks kuhu ravi adreseerima peab ja kas on vaja veel täpsustavaid uuringuid (eesnäärme tasandil on mitu haigust, vägagi erineva raviga).
Seega soovitan vastuvõtule tulla. Eelnevalt peaks meestekliiniku sekretariaadis broneerima ka kusevoolu kiiruse ja jääkuriini mõõtmise aja. Neid uuringuid saab/tasub teha vaid täis põiega!