Verevalum 27.08.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.10päeva tagasi eemaldati munandist vesi ja peale seda tekkis rusikasuurune verevalum.Paari päeva eest käisin EMO-s kus soovitati valuvaigistite ja kummelikopressiga seda ravida.Kumbgi pole mõju avaldanud ja munandikotis on pidev valu.Mul on ka 8a.siirdatud neer ja kas nõrgenenud organism ei suudagi äkki selle verevalumiga hakkama saada?Kas peaksin uuesti EMO-sse pöörduma või peaksin lihtsat ootama ja lootma et läheb paremaks?Tänud ette

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui on siirdatud neer, siis peaks teile olema püsikontakt ka uroloogidega. Teine - iga invasiivse protseduuri tegija peaks pakkuma protseduuri järel tekkida võivate probleemidele lahendust. Pöörduge arsti poole, kes teil selle vee munandist välja tõmbas. Tema teab Teie haiguse seisu vast isegi kõige paremini. Seega esmane - soovitan oma raviarstiga nõu pidada. Oluline on eristada, kas tegu on verevalumiga või põletikuga. Kolmas variant on ka see, et vesi tuleb lihtsalt tagasi. Ilma läbivaatuse ja uuringuteta head nõu anda pole võimalik. Kindel on aga see, et kui peaks tekkima palavik, punetus munandikoti piirkonnas või turse suureneb, tuleb kindlasti ja kiirelt EMOsse pöörduda.