Liiga kiire seemnepurse 13.07.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 27 aastane noormees keda vaevanud koguaeg aeg liiga kiire seemnepurse. Olen abielus ja naisega olnud koos juba 9 aastat aga ikkagi on see et teinekord ei jõua päris asjanigi kui minul on juba seemnepurse tekkinud, see aeg kui masseerin naist või tema rindu puudun. Olen tähele pannud et kui olen alkoholi tarvitanud siis tunnen ennast mehena ega ei jää jänni, praeguses olukorras ongi nii et kui tahan naisega vahekorras olla siis teen temale kas käe või suuga kogutöö ära et naine saab naudingu kätte ja kui mul veel ei ole seemnepurset tekkinud siis saan korraks otsa sisse panna ja ongi kõik. Olen mõelnud pikalt et küsida sellekohta abi või nõu aga ei ole julgenud seda teha. Aga tunnen ennast juba halvasti sest näen et see mõjub ju ka naisele, tema tahaks ka tunda seda õiget tunnet. Olen lugenud ka internetist erinevaid katsetus meetoteid. Olen enne vahekorda ennast ise rahuldanud ja proovinud igati kinni hoida aga tulemus on ikka sama, isegi kui rahuldan ennast mitu korda päevas ja õhtul naisega olen on tulemus ikka sama. Isegi ise enda rahuldamiseks kulub mul ka kuskil mõni minut. Mida teha et saaks natukenegi seda olukorda muuta?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Varane seemnepurse, eriti selle primaarne e. seksuaalelu algusest muutumatuna püsiv vorm, on põhiosas tingitud inimese närviregulatsiooni eripäradest. Õnneks on täna olemas selle probleemi lahendamiseks ka toimivad ravimid. Ümber me inimest ehitada täna ei oska, kuid enne seksi võetavate ravimitega on võimalik enamikul juhtudest kenasti seksuaalelu kvaliteeti parendada. Igaks juhuks tuleks selle murega meestel eelnevat uurida ka hormonaalset regulatsiooni. Tulge vastuvõtule!