Peenise ots 11.06.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen naisega olnud 3 korda vahekorras. Esimene kord oli kuuaega tagasi ja teised 2korda olid kolmpäeva tagasi. Nüüd 3 päeva hiljem avastasin et, peenisepeaotsa on tekkinud pisikesed punased punnid ja üks läbipaistev kõva vill vms. Kergelt sügeleb või kipitab aga üsna vähe. Kas on mingi seenhaigus? Arstile pole võimalik veel minna olen 2 nädalat välismaal tööl. Esimest korda elus esineb selline asi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Enamasti sellised mured taanduvad paari päevaga. Kui jäi püsima või kordub, siis tuleks siiski meestearsti külastada. ideaalis enne visiiti 24 tundi peenist mitte pesta.
Põhjuseks on enamikel juhtudel partneri tupekeskkonna häire, harvem suguhaigus. Juhtudel, kui sama mure tekib ka kaitstud seksiga, tuleks kindlasti välistada ka mehe sugutrakti sisemised põletikud.