Valu paremas munandi piirkonnas 16.05.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Tunnen vahetevahel valu parema munandipiirkonnas, katsudes ebameeldiv ja valulik. Mida peaksin ettevõtma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esimesena peaks välistama sugutrakti põletiku. Arvestades vanust, siis esimeses etapis esmasjoa kuse test ja vajadusel suguhaigused. Teises etapis sperma analüüs - sest on ainus materjal, mis näitab munandis toimuvat.
Edasised otsused vastavalt esimeste uuringute tulemusele. Tulge vastuvõtule!