Sugutipea punetus 12.04.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!Minul tekkisid sugutipeale punased täpid,peale spa külastamis mis oli veebruaris,partneril tupes samad probleemid.Vahepeal on rahulikim,aga siis läheb uuesti hullemaks,tekib ka selline punetus,aga urineerimisel mingit valulikust pole olnud.Minul oli ka samal ajal huulel ohatis,kas see võib olla ka sellega seoses?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Huuleohatis pole alumise poolega seotud.
Eesnaha põletik on pea 90% juhtudel seotud partneri tupekeskkonna tasakaalunihkega.
Seega oluline on partneri ravi.
Kui probleem ei taandu, siis tasuks vastuvõtule tulla (kliinik peaks jälle käivituma järgmisel nädalal!).
Visiidile tulles soovitan peenist enne seda 24 tundi mitte pesta, siis näeb reaalset pilti ja vajadusel saab kohe võtta ka mikroobide uuringud. Kaasa ka esmasjoa uriin.