valu seksimisel, peenisel punane rant 09.03.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

kahel korral naisega on olnud valus seksida. Pärast esimest korda tegin u kuuajase pausi, nüüd proovisin uuesti ja valu oli veel hullem. Esimesel korral olid peenise peal 3 triipu, nagu oleks küünistatud. Nüüd oli eesnaha juures pikk hõõrdumisjälg (pilt u 20 tundi hiljem). Naine 42a pani korralikult libestit, aga kohe hakkas valus kui sisenesin. Ja ei suutnud lõpetada. Onaneerides valus ei ole. Viimased 15a olnud vaid üks naine, suguhaiguseid pole kunagi olnud, alkot ei joo eriti, ei suitseta, teen sporti palju.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on üsna kehva peenisepea põletiku vormiga. Fucicort võiks siin olla õige ravim. Kui probleem ei lahene, siis soovitan vastuvõtule tulla. Kui tulete ja haigusnähud sel ajal olemas, soovitan enne visiiti 24 tundi mitte peenist pesta. Siis saab koheselt vajaliku mikroobide uuringu teha. Kui haavand tekib ainult seksi järel ja kiirelt paraneb, on alternatiiviks seks kondoomiga. Sellisel juhul peaks arsti juurde kindlasti minema ka partner.