Sage urineerimine 01.02.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, mureks siis sage urineerimine. Probleem tekkis mitu aastat tagasi, kui pidutsesin kõvasti. Tarvitasin pidutsedes kolmel korral narkootilist ainet nimega MDMA. Igakord tekkis probleeme urineerimisega, põis oli täis, aga välja ei tulnud midagi ja nii väga pikka aega. Ühel korral soovitasid sõbrad lausa kiirabisse minna, kui ma ei olnud päev otsa saanud kordagi urineerida, käies iga natukese aja tagant proovimas.
Pärast viimast 3ndat korda ärkasin peale pidu tungiva vajadusega urineerida. Peale seda on päevas tihti vaja vähemalt 10 korda urineerimas käia, sageli rohkem.
Häiritud on ka seksuaalelu. Alguses oli huvi seksivastu, aga keha ei teinud koostööd, nüüd on ka seksiisu kadunud.
Olen muutnud kardinaalselt oma elustiili, enam ei tarbi isegi ka alkoholi, aga probleemist pole lahti saanud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sellised ja palju ebatüüpilisemadki probleemide põhjused pole meile sugugi üllatuseks. Kui soovite abi, siis soovitan alati oma probleemide võimalikud põhjused võimalikult täpselt arstile ära rääkida. Politseisse arsti juurest ei saadeta ja väga sensitiivset infot on võimalik kenasti peita. Pikaajaliselt ületäitunud põiega seoses võib tekkida põielihase funktsiooni häired. See soodustab ka põletiku teket ja püsimust. Antud juhul tasuks uuesti vastuvõtule tulla. Põletiku pool tuleks uuesti üle vaadata, aga uue info valguses tuleks lisada ka kusevoolu kiirus ja jääkuriini uuringud. Siis saab vast pisut targema ravi määrata. Seksi poole normaliseerimine on õnneks asja lihtsam poolus.