Kas seda haigust on võimalik veel ravida ja kuidas ravi käib 06.01.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Krooniline ja kahjuks käestlastud peenise pea ja eesnaha põletik

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Loomulikult on. Esimene etapp on selline, kus tuleks teha esmaskuse analüüs + külv eesnaha alt. Kui meie kliinikus vastuvõtule tulete, võtke kaasa esmaskusi (hommikused esimesed tilgad kindlasti sees) + tulge nii, et 24 tundi poleks eesnaha alust pesnud. Siis saab kohe uuringud ära teha ja läbivaatuse alusel kohe ka ravi alustada. Kuna nahamuutused on juba märgatavad, siis lõplik paranemine võib võtta paar kuud. Põletiku saab kontrolli alla keskmiselt juba nädalaga.