Vasaku munandi küljes “sopistunud” pundar veenidest(?), ebameeldivustunne 16.10.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Pea 2 aastat tagasi tundsin vasakut munandit katsudes, et selle küljes on nagu mingi sopistunud pundar, katsudes on tunne nagu veenidest. Või oleks nagu pundar veene laienenud, paksemaks läinud. Ei usu, et see ka suuremaks läinud on või väga midagi muutunud oleks alates sellest ajast, kui selle avastasin. Viimasel ajal olen hakanud ka tundma mingit ebameeldivat tunnet, mis meenutab natukene valu aga samas see pole valus. Seda otseselt ei tunnegi kui ma tegelen teiste asjadega või sellele ei mõtle. Ainult siis kui hakkan mõtlema või ise “tunnetama”. See “valu” on vasakus munandis umbes ja leviks ka nagu vasaku jala reide ning põlve. Olen ka suur ülemõtleja ja äkki tekitan endale selle ebameeldivustunde enda mõtlemisega.
Nagu ikka tavalise eestlasena, pole ma sellega varasemalt arstile pöördunud, kuna see pole otseselt seganud.

Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Anatoomiliselt kirjeldate tüüpilist munandikoti veenilaiendit.
Küll aga pole valu sellele eripärale iseloomulik. Jalga ulatuv valu/ebamugavus on pea alati seotud närviärritusega- lähtub see siis kas seljast või vaagnast.
Veenilaiand ja selle mõju teie mehelikule tervisele on kenasti kontrollitav. Tulge vastuvõtule. Kontaktiks: meestekliinik@kliinikum.ee