Sügelev peenisepea 23.05.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Viimased kaks nädalat olen tundnud kerget sügelust peenisepeal.
Vahel on tekkinud sinna ka valge limakas ollus vms.
Korralise hügieeniga olukord peaaegu kadus.
Täna peale ärkamist ning peale mitte päevast pesu oli tunda enne pesema minekut taaskord tugevamad sügelust. Lisaks nägin et eesnahk oli vasakult poolt paistas (kui nahk üle pea tõmmata). Lisasin ka pildi (pildil paremal pool).
Kummita seksi pole harrastanud enne sümptomite teket. Paaril korral suuseks ilma kummita.
Lisaks tekkisin vahel peenise pea äärtesse ka pisikesed villid vms. Need kadusid ära.

Millega võib olla tegu? Kas apteegi käsiravimiga saab asja lahendada või peab tulema vastuvõtule?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Käsimüügiravimitest võite proovida klotrimazooli. Oraalseks on samasugune seks kui teised variandid. Ka mikroobid, nii suguhaigused kui ka tavamikroobid, levivad samamoodi. Kui pole otsest seost kaitseta seksiga, siis peaks kindlasti uurima kuse-sugutrakti põletike suhtes - alustama peaks esmaskusega ja ilmselt tuleks välistada ka eesnäärme ja seemnepõiekeste põletik. Kui ei taandu või kordub, siis tulge vastuvõtule!