Kuidas saan lahti antud villidest/armidest/haavanditest? 15.05.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kuidas saan lahti antud haavanditest/kühmudest?
Antud asjandused on olnud üle 9kuu. Olen määrinud peale klotrimasooli kreemi, antiseptilisi kreeme, õlisid jne. Käinud arsti vastuvõtul Tallinnas (kahe arsti), olen lasknud teha uriini proovi sagedaste esinevate suguhaiguste osas (negatiivsed vastused), olen teinud vereproovi HIV jne osas, kõik negatiivne. Elan hetkel välismaal ja käisin siin ka arsti juures, vaadati üle antud asjandused ja kaks arsti vaatas isegi ja öeldi, et nemad ei näe siin mingit haigust vaid need on nende arvates armid. Pidasid minuga pika jutu, et nende tööks on leida antud suguhaigusi, aga need asjandused pole seotud haigusega. Antud haavandid/kühmud tulid peale vahekorda tüdrukuga, kes oli mul partner üle 1kuu. Jään ootama lahendust. Antud aja jooksul on suuremaks ka läinud, aga mitte väga palju. Soovin neist lahti saada, mingi lahendus peab ju olema... Tänan

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi alusel lõpphinanngut anda on keeruline. Resolutsioon pole piisav, et selle näsa struktuuri näha. Paiknemise ja pildi alusel oleks minu esimene arvamus papiloomiviirusest tingitud kondüloom. Kindlamalt saaks midagi öelda peale läbivaatust. Lahendust tasub oodata asjaliku arsti kabinetis, mitte internetis. Siin ei saa täpselt dignoosida, ega ka mitte ravimeid kirjutada.