Kas vōib olla süüfilis? 28.03.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Peenisele on tekkinud ovaalne moodustis. Kuna vereproove saan andma minna nädala pärast, siis süda ei andnud kuidagi rahu. Raviti välja Klamüüdia ja Gonorröa, klamüüdia tagajärjeks oli ka Reiteri sündroom, mille kohast ravi ka hetkel saan. Olen lugenud, et reiteri sündroomiga vōivad ka kaasneda lööve vōi haavand peenisel. Samuti on käte ja sōrmede peal pool punetus ja nahk ketendab, kui ei kreemita, suus ka mōningad punased täpid. Algselt oli see haavandi moodi asi peenisel väga väike, paari nädalaga on läinud ca kolm korda suuremaks. Kui eesnahka 3-4 h ei liiguta, siis on pigem üsna nahatooni ning sinna peale tekib kerge eritis vms, eritisel on ka kergelt ebameeldiv lõhn. Masturbeerides eritub ka mingil määral verd. Lugesin, et meestel vōiks olla selline häda nagu balaniit, kas see vōib midagi sellist olla?

Tänan teis juba vastuse eest ette.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõiki põletikke eesnahal nimetataksegi balaniidiks, õigem oleks öelda siiski balanopostiit, mis sisaldab nii peenise pea kui ka eesnaha põletiku. Pilt pole just parima resolutsiooniga ja midagi tarka selle alusel öelda ei saa peale selle on selge põletik olemas.
Kindlasti tuleb välistada süüfilis. Koheselt saaks aga alustada nähtava probleemi raviga. Ega te siis arsti poole pöördumisest ei pääse! Kõik need mured on kenasti lahendatavad.