Mügarikud 04.12.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kuidas neid ravida? Olnud paar aastat ja nüüd on hakanud paljunema.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegu on ilmselt papiloomiviirusest tingitud kondüloomidega. Vägagi hästi toimiv ravim on kenasti olemas. Mina kasutan külmutamist harva. Kui esimese raviga taandusid ja nüüd tagasi tulevad, siis kolm tüüpilisemat varianti: 1. uus nakkus; 2. mittetäielik ravi; 3. organism ei saa viirusega hästi hakkama. Viimasel puhul tuleks välistada sugutrakti põletikud ja ka immuunsüsteemi võimekust langetavad haigused. Tulge vastuvõtule!