Punnid peenisel ja kuiv/sügelev eesnaha ühendus (ing.k. frenulum) 25.11.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on juba üle poole aasta tagasi tekkinud valged punnid nagu näha pildil mjs pole ära kadunud, kas see on mõni haigus või lihtsalt vanadusest tulenev isepära mis alles nüüd välja lõi?(punnid ei sügele ega valuta, lihtsalt on seal)

Küll aga on mu eesnaha ühendus koht (inglise keeles frenulum) kuiv ja tihti peale sügeleb. See koht on mul mitu korda katki läinud vahekorra ajal, et kas asi selles et pole ära paranenud vahepeal? Miks ta sügeleb, vahepeal on eesnahka valud tagasi panna kuna see just see "frenulum" on valus kuna taas ta on katki vms... Mida teha

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi alusel arvan, et tegu on mõõduka aktiivsusega skleroseeruva eesnahapõletikuga. Tegu pole punnide vaid muutunud naha piirkondadega/laikudega. Tekib naha tihenemine, selle elastsuse muutus ja valkjas värvus. Soodustab ka eesnaha rebenemist. Elastsuse muutusest ka eesnaha liikuvuse häired. Tegu on kroonilise haigusega, mille ravi tugevate hormoonkreemidega kestab kindlasti paar kuud. Tulge vastuvõtule.