Sperma värvo peale biopsiat. 18.10.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Sperma peale biopsiat (märtsis 2017) nagu pruunikas uriin. Tahan tunda end mehena nagu enne seda "väga vajalikku" biopsiat ja nagu aru saan on see ka võimalik.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pruuni värvuse annab tüüpiliselt vana veri. Biopsia järel on mõnenädalane sperma verisus tüüpiline. Nii pikalt üliharva. Ega ma muud oska soovitada, et tulge vastuvõtule. Siin on vaja teha esmalt ultraheliuuring ja lisaks ka sperma või eesnäärme sekreedi test põletiku välistamiseks. Siis saab asju edasi arutada.