kõditus kusitis 03.08.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen veidi rohkem kui 2 kuud hädas vahelduva tugevusega kõditus- torkimistundega peenises. Mõikord ei meenuta end mitu päeva, siis annab taas päeva või paar tunda. Vahel vaid korra päevas. Peale kõditustunde avastamist tekkis ka pidev urineerimistung (ärevus?). Urineeriminne ega ejakuleerimine pole valulik. Lima ertius ei esine. 10p peale viimast seksuaalkontakti testisin end PERHis 4PCR, tulemus negatiivne. Keskjoa külv neg. Pöördusin uroloogi vastuvõtule ITK-s, kes peale vestlust kirjutas 10päevase ciprinoli kuuri. Antibiootikumi võtmise ajal urineerimistung taandus, kuid tekkis taas nii võtmise ajal kui rohkem kui nädal lõpetamise järgselt. Antibiootikumikuur langes kokku puhkusereisiga, mis tähendas oluliselt suuremat füüsilist aktiivsust ja vähest istumist. Pidevat urineerimisvajadust hakkasin taas tajuma kui olin tagasi töölaua taha istunud. Ühel hetkel sai selgaks, et urineerimisvajaduse taandumine on tugevas seoses füüsilise ja sotsiaalse aktiivsusega. Peale seda on see osa kaebustest praktiliselt kadunud.
Kõditustunne esines siiski edasi, mistõttu pöördusin meestekliinikusse, kus tehti voolutsütomeeria keskjoast ja eesnäärmemassaaži järgsest uriinist. Arsti sõnul analüüdides miski põletikule ei viita.
Sain retsepti alfusosiinile.

Kas teostatud analüüside põhjal saab öelda, et vaevuste põhjustaja pole tõenäoliselt mikroob või on siiski võimalik, et põhjuseks on mõni haigustekitaja, mida rutiinselt ei otsita? U. urealyticum, tavamikroobid vms?
Kas oleks mõistlik veel mõni analüüs teha?

Üks seik, mille vahepeal olen avastanud on see, et kõditus tugevneb onaneerimise ajal peale ejakuleerimist.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mingi põhjus peab ju olema. Mina teeks esimesena lisaks esmaskuse testi. Sealt näeme nii põletikureaktsiooni, mikroobide ja ka seene esinemist. Lisaks võite tõesti tellida ka ureplasmade uuringud. Nende roll kusetrakti probleemide põhjusen on küll küsitav, kuid u. urelyticum võib üksikutel juhtudel tõesti olla ka ärritusrektsioonide põhjuseks. Kuna mure ägeneb peale eneserahuldust, siis tasuks juurde teha veel ka sperma analüüs põletikule ja seemnepurske järgse kuse analüüs. Kui need uuringud kõik korras, siis tuleb edasi vaadata vaagna füsioteraapia suunas.