Kas minu juhtumi puhul peaksin pöörduma kindlasti arsti poole v võtma mingeid ravimeid 27.06.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas minu leiu puhul peaksin pöörduma kindlasti arsti poole v võtma mingeid ravimeid. Või ei peaks pabistama. Seksinud olen kondoomita.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soe soovitus - ärge tehke teste suvalises kohas.
Neli nimekirjas olevat mikroobi on kas ebaolulised või võetud valest kohast.
M. hominis pole mehele haigustekitaja. Naiste puhul suure tõenäosusega samuti mitte, aga seal võivad need mikroobid olla osalised haiguslikes kooslustes.
Ravi ei vaja.