Eesnaha alt nahk läheb vahel ise katki 26.06.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mure järgmine: nagu pildi pealt ka näha, siis eesnaha alt läheb päris tihti nahk katki. Sama koht, mis pildi peal punetab kergelt. Alati kui katki, siis sama koha pealt.
Kindlasti ei ole see hõõrdumisest, kuna vahel läheb katki täiesti niisama, ilma et oleksin olnud sugulises vahekorras või tegelenud eneserahuldamisega. Täiesti niisama mingil hetkel nahk kergelt punetab ja nagu hästi õrn haavand.
Oma partnerilt sain genitaalherpese kunagi. Pikkade vahekordadega läks üks koht eesnahal katki ja selle katkise koha kaudu sain vist ka siis herpese. Ja nüüd läheb täpselt see sama koht katki alatihti ilma mingisuguse hõõrdumise vms tõttu.

Palun väga abi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Abi saab anda ikka arsti kabinetis. Siin saab vaid nõu anda.
Ilmselt tegu naha pikaajalise kahjustusega.
Alustama peaks läbivaatusest, siis saab edasi arutada, mis komponendidest see naha kaitsevõime taastamine konkreetsel juhul peaks koosnema.