Rasedus vastased vahendis meestele 14.06.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere , olen 28 a mees , ja tahaks teada milliseid alternatiive on rasedusvastastel vahenditel mida saaksin kasutada , lugesin kuskilt et on olemas süst mida saab teha ?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks euroopa meeste bioloogiale sobivaid hormonaalseid rasedusest hoidumise vahendeid (süst) täna veel olemas ei ole. Tuleb siiski leppida preservatiiviga. Stabiilses suhtes ja soovitud laste arvuga keskelale lähenevatele meestele sobib väga hästi vasektoomia - ehk seemnejuhade sulgemine.