Valu eesnäärmepiirkonnas sarnaneb kubemelihasevenitusel tekkiva valuga... 08.03.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen kroonilist eesnäärme põletikku põdedes juba mõned aastad tundnud peale füüsilise liikumise ja trenni tegemist või ajal pistelist valu kubeme piirkonnas. Juhud pole pidevad, kuid nüüd võin öelda et korduma kippuvad. Olen alati arvanud et tegu on spordist saadud kubemelihase venituse või millegi säärasega, mis on visa lihtasalt paranema. Kuid alles hiljuti lõin seose eesnäärme põletiku ja selle ülimalt kubemelihase venituse sarnase valu vahel.

Kas võib olla et eesmäärme põletikuga võib tunda intensiivsel liikumisel (sport) fooni kõrgel tasemel lihasevenitusega sarnast valulikkust eesnäärme piirkonnas? Mulle tundub et need nähud kipuvad olema just siis kui põletikufoon on taas kõrgem kui peaks.
Ja kui need nähud on omavahel seotud siis kas selline intensiivne tegevus oleks täiesti vastunäidustatud, kuidas toimida igapäevaselt edasi? Kas aktiivsust vähendada? Arstil olen juba käimas ja hetkelgi on ravi peal.
Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pistelised, tugevad valud ei tohiks olla seotud eesnäärmepõletikuga. Küll aga on olemas kaudne seos. Kui eesnääre on põletikulises ärrituses, siis on ärritatud ka ilmselt seda varustavad närvid ja see omakorda muudab tundlikumaks ka vastava seljaajusegmendi. See tundlikuse tõus võib üles võimendada ka teised vaagnast tulevad signaalid.
Soovitan siin tavaravile lisaks külastda ka meie keskuse füsioterapeuti, kes ilmselt on parim vaagnavalu spetsialist.