69 aastane mees, Öösel käin 2-3 korda WC -s. Mida teha. 02.03.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Käin öösel 2 - 3 korda WC - s. Mida teha.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

1. Piirata õhtul/päeva teisel poolel veidi vedelikutarbimist. Mitte juua vedelkke 2 tundi enne und ja mitte süüa 3 tundi enne und.
2. Teha selgeks, millest kusemishäire tingitud on. Ravim, mis peal on, on väga hea. Aga ilmselt on põhjused või lisapõhjused siiski veel ka kuskil mujal - eesnäärmepõletik, põie funktsionaalne häire või midagi muud

Kui punkt 1 ei aita, siis tulge ülikooli meestekliinikusse vastuvõtule.