Mehe libiido langus 16.02.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Mul on mure seoses mehe libiido langusega. Oleme koos olnud peaaegu 10a, mees on 29a (mina 28) ning mehe seksiisu on viimaste aastate olnud äärmiselt tagasihoidlik - korra kahe nädala jooksul on ta nõus seksima (seda ka siis kui mina algatan muidu ilmselt ei seksiks üldse). Viimase aasta jooksul seksime heal juhul korra kuus. Suhte esimestel aastatel ei saanud me üksteisest käsi eemal hoida ning astusime vahekorda teinekord isegi mitu korda päevas. Mõistagi, et mida aeg edasi siis seksiisu stabiliseerub, nii, et mõned aasta hiljem seksisime kaks-kolm korda nädalas. Saime oma esimese lapse kohe suhte alguses ning nüüd oleme teise lapse ootel. Tean, et rasedus kindlasti mõningal määral mõjutab libiidot kuid leian, et siinkohal võiks selle kõrvale jätta ja otsida probleemi kusagilt mujalt lisaks sest probleemid libiidoga algasid 2-3a tagasi (pikalt enne teist rasestumist). Nüüd me ei seksigi peaaegu üldse, parimal juhul korra kuus. Mees ise tunnistab, et ta lihtsalt ei soovi seksida. Samuti, kui ma pakun, et me ei peagi seksima vaid, et ma võiks talle ise naudingut pakkuda, ta samuti keeldub (varem on see talle väga meeldinud). Lisa tähelepanek on veel ka see, et mees ise ütleb, et ta ei tea miks tal seksiisu ei ole (igakord sellest rääkides ta ka veidi ärritub). Iseenesest on meie peresuhe terve, saame kõikidest asjadest alati rääkida (meie vahel on kõrge usaldus) kuid sellest hoolimata, et olen tal soovitanud kellegi poole pöörduda (lasta nt hormoontasakaalu test teha), ei ole ta teinud. Iseloomult on ta ka veidi tagasihoidlik. Sellepärast pöördungi teie poole, et mida ma ise teha saaks või mida ma talle soovitada saaksin (kuhu täpselt pöörduda)? Kas peale hormoonide tasakaalu testi saab veel midagi teha? Olen siiralt mures ja ei tea ise ka kuidas teda aidata. Tänan!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tugev mees lahendab oma probleemi, nõrk jääb koju kotile...
Seksuaalset huvi mõjutavaid teguresid on palju. Põhjused on alati olemas. Enamasti ka lahendused. Kui probleem on nii kaugele arenenud, siis vaevalt et see ise, ilma meditsiinilise toeta taandub. Ülikooli Kliinikumi meestekliinik tegeleb selliste probleemidega.