Peenisepump 13.03.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas ajakirjades reklaamitud nn.peenisepumpadest (vaakumiga) on mingit kasu ja kui on, kuidas see toimib?

A

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei hinda peenisepumpa meeste erektsioonihäirete ravis kuigi kõrgelt.

Tööpõhimõtteks on, et vaakumiga tõstetakse verevoolu peenisesse ja erektsiooni saabudes suletakse spetsiaalse rõngaga vere äravool.

Mõnikord om sama aparaati soovitatud ka peenise suurendamiseks.

Siiski on mõlema eesmärgi saavutamiseks olemas märgatavalt tõhusamaid ja ohutumaid meetodeid.

Edu soovides

Margus Punab