Tromb munandi küljes 13.03.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 21a. noormees ja mul on parema munandi ülemises otsas ligikaudu 3mm suurune punn või näsa, mis läbi munandikoti pöidlaga katsudes veidi eest ära liigub. Teisel munandil paistab samas kohas midagi taolist olevat, kuid märgatavalt väiksem. Need moodustised on seal olnud juba mitu head aastat ning mingeid muutusi pole olnud. Nüüd kui siia portaali sattusin, hakkasin muret tundma- kes teab, mis see olla võib.

Äkki oskate nõu anda, millega võib tegemist olla ja mis edasi teha?

Ette tänades,

E.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Usun, et tegemist ei ole haigusliku muutusega. Suurima tõenäosusega leidsite katsumisel üles munandimanused. Munandis toodetud spermatosoidid väljuvad munandi ülapoolusel munandimanustesse, mis kulgeb munandi tagaküljel ülevalt allapoole. Kui jääb siiski mingi kahtlus, siis võib alati tulla kontrolliks vastuvõtule.

Edu soovides

Margus Punab